Aktuální informace o probíhajících opravách komunikací

Město Úvaly ve spolupráci s Technickými službami města Úvaly, p.o. (dále jen TSÚ)  provádí v současné době opravu povrchů komunikací v ulicích: Kollárova, Prokopa Velikého, Šrámkova, Josefa Lady, Václava  Špály,  Hakenova a část ul.Palackého.

Práce probíhají po etapách, aktuální informace můžete sledovat na webových stránkách a facebooku  města Úvaly a  webových stránkách TSÚ.

Občané, kteří nemají možnost parkování na svém pozemku a mají zájem o parkovací stání, si mohou podat žádost  (termín podání žádosti do 15.9.2021 – odbor investic a dopravy MěÚ) a zrealizovat parkovacího stání nejpozději do 28.2.2022. Stání je možné si nechat vybudovat městem (cena stání je cca 36 tisíc Kč). Parkovací stání musí splňovat vzor schválený radou města ze dne 31.8.2020, R – 407/2020, ).

Na jaře roku  2022 bude provedena revitalizace uliční zeleně a již nebude možné parkování v ulicích na zeleni.

Děkujeme Vám za pochopení a spolupráci při zvelebování  města.

Zde harmonogram II.etapa

Zde mapka II etapa  prací

Zde vzor parkovacího stání

• Nejedná se o žádnou spolupráci na zvelebování města. Jedna se o prachsprostý diktát z pozice silnějšího.
    Největší investice v rozbahněných ulicích po 25 letech nebyla obyvatelům představena, natož diskutována! Technické řešení je, podle probíhajících prací, špatné nebo nesmyslné. Město před obyvateli tajilo/taji dokumentaci, podle které postupuje. Město obyvatelum vnucuje něco, o co nestojí. Chceme v ulicích vozovky a chodníky, zeleň neni mezi zahradami rodinných domu zapotřebí!
    Občané mesta jsou evidentně zapotřebí pouze jedenkrát za 4 roky!

• Vážený pane Tichý,

jedná se o Váš individuální názor. Podoba nově opravovaných městských komunikací je realizována v úzké spolupráci s městským architektem a zahradním architektem města tak, aby reprezentovala nejnovější trendy v podobě městského veřejného prostoru, zejména pak v době probíhající klimatické změny. Věříme, že za čas sám oceníte, že bydlíte v příjemném prostředí, i když dnes na to máte třeba jiný názor.

• Vážený pane starosto, až dokončíte zúžení silnice před školkou v Kollárově ulici, tak sem přijďte i s tím architektem, nejlépe okolo osmé ráno. Denně zde projede a zastaví 50 – 100 aut. Chci vidět jak se tu budou okolo aut rodičů protahovat takoví popeláři či jiná autodoprava vezoucí zboží do školky. Zajet do areálu s větším či nákladním autem bude asi trochu problém. Tohle nevymýšlel architekt, ale skopová hlava.

• Vážený pane Mamlasný,

na chodnících v té části, jak je nyní štěrk, budou pojezdové a parkovací pruhy, takže šířka bude OK. To, co teď vidíte, není finální stav.

Petr Borecký