Budování optických sítí v Úvalech

Budování optických sítí v Úvalech se řídí dle dokumentu “Zásady pro budování optických sítí v Úvalech”. Tento dokument připravovaný ve spolupráci soukromého sektoru a zástupců města Úvaly nastavuje pravidla pro rychlé vybudování optických sítí na celém území města Úvaly, ke kterému by mělo dojít během příštích 6 let. Město také získá vlastní optickou infrastrukturu pro propojení svých objektů.
Název projektu – investiční akce Budování optických sítí ve městě Úvaly
Kdy a jak schválen orgány města (usnesení) Schváleno radou města usnesením č. R- 117/2016 dne 22.3.2016

Schváleno zastupitelstvem města usnesením č. Z-39/2016 dne 28.4.2016

Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí) financováno soukromým sektorem
Předpokládaný termín 2016 – 2022
Nositel projektu (odbor, osoba) Odbor investic a dopravy – Riegerova 897, Úvaly
Stručný popis Cílem projektu je postupné pokrytí celého území města optickou sítí
Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …) V současné době je stále důležitější zajistit vysokokapacitní datové připojení k internetu. Nejspolehlivějším a nejrychlejším způsobem je připojení pomocí optických sítí. Město Úvaly proto ve spolupráci se soukromým sektorem připravilo dokument “Zásady výstavby sítě elektronických komunikací a zřízení věcného břemene – služebnosti”, který za předem daných podmínek poskytuje soukromým investorům úlevy od plateb za věcná břemena a součinnost při zemních pracech, což těmto investorům umožňuje rychlé budování optických sítí na území města.
Rozpracovanost schváleno zastupitelstvem města dne 28.4.2016
Další dokumenty, přílohy, odkazy na server Zásady pro budování sítí
  • Tereza Vojtěchová napsal:
    Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
    Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda a kdy je počítáno s pokládkou optického kabelu v ulici Kollárova (nad školkou, mezi ulicemi Erbenova a Šrámkova.) Předem děkuji za vaši odpověď. Tereza Vojtěchová