Covid-19 v mateřské škole Kollárova – uzavření třídy Jablíček

Dnes jsme obdrželi informaci, že se vyskytl minimálně jeden případ Covid-19 u pedagogického personálu ve třídě Jablíček v Mateřské školce Kollárova. Další lidé čekají na výsledky testů. Z tohoto důvodu a na základě platných hygienických pokynů rozhodlo město Úvaly coby zřizovatel po konzultaci s ředitelkou školky a krajskou hygienickou stanicí o uzavření třídy Jablíček, a to do odvolání.

Třídu opět otevřeme, jakmile nám to situace umožní, nejdříve však za 2. listopadu.

Co se bude nyní dít?

✅ V tuto chvíli již má celou věc v řešení Krajská hygienická stanice, která bude trasovat kontakty (KHS bude s největší pravděpodobností kontaktovat děti ze třídy Jablíček, které byly ve školce přítomny ve dnech 15.10., 16.10. a 19.10.) a vybrané děti a jejich zákonné zástupce zkontaktuje s dalšími pokyny.

✅ O znovuotevření třídy Jablíček vás budeme neprodleně informovat.

✅ Pro potřeby ošetřovného již nevydává potvrzení školka, ale postačí čestné prohlášení rodičů:

Jana Háková, ředitelka mateřské školy
Petr Borecký, starosta