DEN IZS A TECHNIKY MĚSTA ÚVALY

Tato akce se uskutečnila 16.06.2023 na hřišti pod základní školou v Úvalech.
U stánku Policie České republiky, byla možnost vyzkoušet brýle simulující opilost, nebo neprůstřelné vesty, účastníci mohli nahlédnout i do služebních vozů.
Na stanovišti BESIP bylo například dopravní kolo štěstí. Dále zde byl k prohlédnutí sanitní vůz firmy @TRANSMED s.r.o., u SDH Úvaly si každý mohl vyzkoušet býti hasičem, na tomto stanovišti bylo k prohlédnutí několik hasičských vozů, spousta techniky potřebná k jejich práci, ať už k vyprošťování osob či požárům. Děti si zde mohly zasoutěžit, které z nich se trefí proudem vody z hadice do okénka hořícího domu. Důležitou ikonou této akce bylo stanoviště první pomoci, kde ve spolupráci firma AED line CZ, s.r.o. a pan Kurzy první pomoci Petr Kindl, přednášeli jak poskytnout první pomoc včetně resuscitace a použití přístroje AED, které jsou také rozmístěny po našem městě. Technické služby města Úvaly našeho města zde předváděli svou techniku, které nebylo málo a také zde probíhala soutěž u stánku Ekonom, kde se třídil odpad. K technickým službám se připojila i firma Ředitelství silnic a dálnic – ŘSD se svým vozem. V odpoledních hodinách proběhla ukázka práce policejních psovodů se psy. Městská policie Úvaly měla na programu dopravní hřiště, měření rychlosti, ukázku vybavení služebního vozu a dalších soutěží.
Všem organizátorům a účastníkům děkujeme za vydařenou akci!