Dostavba knihovny v rámci vzdělávacího centra pro děti, mládež a dospělé v Úvalech, nám. Arnošta z Pardubic čp.18

Projektový záměr

Název projektu – investiční akce Architektonická soutěž ,, Dostavba knihovny v rámci vzdělávacího centra pro děti , mládež  a dospělé v Úvalech, nám. Arnošta z Pardubic č.p.18
Kdy a jak schválen orgány města (usnesení) Realizační smlouva schválena radou města dne 30.6.2016 usnesením č. R-334/2015 a dodatek č. 1 k realizační smlouvě schválen radou města dne 22.3.2016 usnesením č. R-107/2016
Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí) Předpokládaná výše pořizovacích nákladů maximálně 48 000 000,- Kč bez DPH
Předpokládaný termín Zahájení fyzické realizace projektu:     rok 2020
Nositel projektu (odbor, osoba) Odbor investic a dopravy – Riegerova 897, Úvaly
Stručný popis Město Úvaly ve spolupráci se společností Petra Parléře vyhlásila architektonickou veřejnou a projektovou soutěž s názvem ,, Vzdělávací centrum pro děti, mládež a dospělé v Úvalech“. Investorem je město Úvaly.
Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …) Celková rekonstrukce objektu č.p.18, na náměstí Arnošta z Pardubic , Úvaly. Rekonstrukce se zaměřuje především na novou městskou knihovnu, která by měla výrazně zasáhnout do tváře náměstí Arnošta z Pardubic. Architektonická soutěž byla vyhlášena společností Petr Parléře  dne 11.4.2016 a ukončena ke dni 14.6.2016. Návrhů bylo doručeno celkem 23. Porota udělila 1.cenu návrhu č.17 zpracovaného ateliérem A.LT Architekti. Druhou cenu se porota rozhodla neudělit a udělila dvě 3.ceny, a to návrhu č.20 zpracovaného ateliérem NEW HOW a návrhu č.2 zpracovaného ateliérem CUBOID ARCHITEKTI, s.r.o.
Rozpracovanost Příprava uzavření smlouvy s vítězným ateliérem
Další dokumenty, přílohy, odkazy na server (studie, PD, zápisy z jednání, …) Architektonická soutěž

Vítězné návrhy