Úvaly - město v zeleni

ME JKA 2024 – titul mistra Evropy pro Úvaly

O prvním dubnovém víkendu se reprezentace Českého svazu karate JKA (Japan Karate Association) zúčastnila Mistrovství Evropy seniorů a juniorů evropské organizace JKA.  Mezi nimi startovalo i 6 úvalských borců: Ondřej Charvát, Sára Konečná, Karolína Kytková, Gabriela Mastná, Tomáš Tříska a Richard Vašek. Soutěž proběhla v belgickém historickém a univerzitním městě Gentu a zúčastnilo se jí 314 závodníků z 28 zemí. Ziskem 6 zlatých, 7 stříbrných a 5 bronzových medailí Česká republika potvrdila, že patříme mezi nejlepší v Evropě. Úvalští borci startovali v juniorské věkové kategorii kata individual a kata tým a svými „super“ výkony vybojovali 4 medailová ocenění. Ty nejcennější získali v kata individuál: Ríša Vašek obhájil 2. místo z loňského roku a Ondra Charvát skvělým provedením katy Gojushiho Sho vybojoval titul mistra Evropy. Oba naše kata týmy (juniorky ve složení  Konečná, Kytková a Mastná a junioři v sestavě Vašek, Charvát a Tříska) dosáhly na stupně vítězů.  Kluci zcela s přehledem získali stříbrné ocenění a děvčata po napínavém opakovaném zápase vybojovala skvělé bronzové kovy.

Všem našim závodníkům moc děkuji nejen za reprezentaci naší země a města Úval, ale také za jejich nasazení a odpovědnost v tréninku, kterých je někdy těžko dosáhnout se studijními povinnostmi. Jste borci!