Neděle 15.9.2024 – Aktuální situace v našem městě v souvislosti s vývojem srážek

Dobré ráno, milí Úvaláci,
máme za sebou 2 dny a 2 probdělé noci v souvislosti s vývojem počasí na našem území.
Dnešní noc byla klidnější, ale přesto jsme společně s Technické služby města Úvaly, Městská policie Úvaly, SDH Úvaly a rybáři dál pravidelně kontrolovali vodní plochy a toky v našem městě.
Díky regulaci jsme dokázali udržet i po dvou dnech intenzivních srážek a přítoků potoky v korytech a rybníky ve stabilním stavu.
Situaci i přesto, že déšť trochu polevil, nepodceňujeme a pokračujeme v práci. Na Horním úvalském rybníku i na Mlýnském rybníku jsme v tuto chvíli opět pod hranicí “normálu” tak, abychom si vytvořili rezervu pro srážky, které nás dle predikcí ještě stále až do pondělí čekají. Potoky se nám tak i díky regulacím na rybnících daří i přes velký tlak držet v korytech.
Přijmout jsme museli další opatření, týkající se využívání veřejných ploch města. Od dnešního rána zůstávají do odvolání uzavřena dětská hřiště z důvodu možného nebezpečí padajících větví a stromů.
Zatím nás více zlobí spodní voda, kterou nelze regulovat tak, jako tu povrchovou. V tuto chvíli je půda zcela nasycena, proto musíme počítat s tím, že všechny srážky, které spadnou, budou odtékat, se vsakem už počítat nemůžeme. Znovu na Vás proto apelujeme, nenechte se prosím ukolébat tím, že se počasí v tuto chvíli trochu umoudřilo, dle některých modelů můžeme mít za sebou teprve slabou polovinu toho, co ještě může přijít.
Buďte opatrní, chraňte především své zdraví a učiňte takové kroky, aby byl v rámci možností ochráněn i Váš majetek. Pokud to sami nezvládnete, jsme tu pro Vás. Stále platí 24hodinová linka 603 560 088, kam můžete zavolat, případně využít linky 112 nebo 150.
Přejeme Vám pokud možno klidnou neděli.
Obrázek č. 1 ke stažení zde
Obrázek č. 2 ke stažení zde