Registrace čtenářského konta na IdPortálu

Dobrý den, provedeme Vás vším, co je potřebné pro aktivaci Vašeho elektronického čtenářského konta v informačním systému Tritius.

Patrně se Vás týká jedna z níže uvedených možností.

a) Jsem již přihlášen(a) na IdPortálu a při aktivaci jsem uvedl(a) stejný email nebo stejné telefonní číslo jako na přihlášce v knihovně – v tom případě už není nutné nic nastavovat. Oba systémy se vzájemně spárují a do on-line katalogu Tritius budete moci přistupovat buďto přihlášením do Zóny občana nebo se stejným uživatelským jménem a heslem přes web knihovny.

b) Jsem již přihlášen(a) na IdPortálu a při aktivaci jsem uvedl(a) jiný email a zároveň jiné telefonní číslo než na přihlášce v knihovně – v tom případě kontaktujte správce systémů na webmaster@mestouvaly.cz. V emailu uveďte své různé emailové adresy a telefonní čísla, aby je mohl správce ručně spárovat do jediného účtu. Až to udělá, dá Vám vědět.

c) Podepsal(a) jsem v knihovně smlouvu o poskytování služeb a požádal(a) jsem o přístup do čtenářského konta. Nejsem dosud přihlášen(a) na IdPortálu – v tom případě máte možnost aktivaci přístupu do uživatelského účtu provést prostřednictvím e-mailu (který jste uvedli na přihlášce v knihovně) nebo SMS zprávy (na telefonní číslo, které jste uvedli na přihlášce v knihovně). Postupujte podle instrukcí uvedených níže.

Aktivace přístupu v IdPortálu

E-mailem:

1. Klikněte zde: IdPortal. Jeho stránka se Vám otevře na nové záložce.
  2. Vyberte „NASTAVIT HESLO“ a zadejte email shodný s emailem uvedeným při registraci v knihovně.
  3. Vyberte „Ověřit pomocí email“ a klikněte na „Odeslat kód pro nastavení hesla“.

1. Do vaší e-mailové schránky dostanete poštu označenou jako „Reset Password“, ve které ověření potvrdíte modrým tlačítkem.
  2. Budete automaticky přesměrováni zpět na IdPortal. Zde vyplníte heslo, které si sami zvolíte, a znovu ho potvrdíte.
  3. Nezapomeňte zatržítkem potvrdit souhlas se zpracováním osobních údajů.

SMS zprávou:

1. Klikněte zde: IdPortal. Jeho stránka se Vám otevře na nové záložce.
  2. Vyberte „NASTAVIT HESLO“ a zadejte telefonní číslo shodné s telefonním číslem uvedeným při registraci v knihovně.
  3. Vyberte „Ověřit pomocí SMS“ a klikněte na „Odeslat kód pro nastavení hesla“.

1. Přijde Vám SMS s autorizačním kódem.
  2. V okně IdPortálu vyplňte autorizační kód a heslo, které si sami zvolíte, a znovu ho potvrdíte.
  3. Nezapomeňte zatržítkem potvrdit souhlas se zpracováním osobních údajů.

V obou případech se Vám po dokončení procesu registrace otevře tabulka, v níž najdete i zkrácené uživatelské jméno, které můžete používat při přihlášení místo e-mailu (chcete-li, můžete i nadále používat e-mail).

Pokud máte jakéholi dotazy nebo připomínky, neváhejte se na nás obrátit. Děkujeme a přejeme dobrý uživatelský komfort.