Přechod pro chodce přes Jirenskou silnici II/101

Projekt řeší realizaci nástupních ploch nového přisvětleného přechodu přes silnici II/101 u křižovatky s ulicí Kmochova a Jirenská.

Název projektu – investiční akce

Přisvětlený přechod pro chodce a instalace měření

Kdy a jak schválen orgány města (snesení) Usnesení R – 0339/ 012 ze dne 30. 10. 2012
Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí) 1.100.000 Kč včetně DPH
Předpokládaný termín Podle finančních možností města, zatím není v rozpočtu

Předpoklad:  rok 2015

Nositel projektu (odbor, osoba) Odbor investic a dopravy – Riegerova 897, Úvaly
Stručný popis

Tento projektový záměr řeší výstavbu chodníku pro pěší a realizaci nástupních ploch nového přisvětleného přechodu přes silnici II/101 u křižovatky s ulicí Kmochova a Jirenská.

Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …)

Tato výstavba je vyvolána požadavkem města zajistit v maximální míře bezpečnost přecházejících obyvatel přes rušnou státní silnici č. II/101.

Jedná se o výstavbu nového chodníku pro pěší a realizaci dvou nástupních ploch přechodu. Součástí stavby je také opěrná zídka a úprava stávajícího silničního příkopu. Stavba také obsahuje umístění dvou svítidel pro přisvětlení přechodu, instalaci jednoho měřiče rychlosti a dále pak položení rezervních kabelů pro budoucí semafor s radarem. Stavba přisvětleného přechodu pro chodce a přístupových chodníků k tomuto přechodu bude sloužit místním občanům k pěšímu propojení městské části Hodov a V Setých.

Rozpracovanost Podána žádost o stavební povolení.
Další dokumenty, přílohy, odkazy na server (studie, PD, zápisy z jednání, …) Koordinační situace – přechod zde ke stažení

Koordinační situace – radar zde ke stažení

Situace širších vztahů zde ke stažení

Správce Webu