Rekonstrukce mostu v ulici Horova přes Výmolu v Úvalech

Stávající mostní konstrukce byla silně poškozena povodní v 06/2013, kdy došlo k přelití mostu a poškození nejen příslušenství, ale i nosné konstrukce mostu (zejména nárazy splavenin) a spodní stavby (podemletí apod.). Při rekonstrukci mostu došlo ke kompletnímu stržení stávajícího mostu a kompletní výstavbě mostu nového.
Název projektu – investiční akce Úvaly, rekonstrukce mostu přes Výmolu v Úvalech
Kdy a jak schválen orgány města (usnesení) Schváleno Zastupitelstvem města usnesením č. Z – 106/2014 ze dne 25.9. 2014
Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí) 3 484 425Kč včetně DPH

celková výše přiznané dotace je 2 557 144 Kč, vlastní náklady 927 281 Kč

Dotační fond: Ministerstvo dopravy

Předpokládaný termín Realizace 05/2015 – 08/2015
Nositel projektu (odbor, osoba) Odbor investic a dopravy – Riegerova 897, Úvaly

Projektant: PONTEX s.r.o.

Stručný popis Úvaly, rekonstrukce mostu přes Výmolu v Úvalech
Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …) Stávající mostní konstrukce byla silně poškozena povodní v 06/2013, kdy došlo k přelití mostu a poškození nejen příslušenství, ale i nosné konstrukce mostu (zejména nárazy splavenin) a spodní stavby (podemletí apod.). Projekt řeší rekonstrukci tohoto havarijního stavu výměnou celé konstrukce mostu, a to jednak s ohledem na jeho neuspokojivý stavební stav, ale také na jeho nedostatečnou kapacitu, která se při povodni jasně projevila. Zůstává zachován stávající tvar silničního tělesa a charakter převáděné komunikace jako jednopruhové místní komunikace.
Rozpracovanost Dokončení stavby srpen 2015
Další dokumenty, přílohy, odkazy na server situace

nový stav

21. 9. 2015