Rekonstrukce ulice Alešova a Vítězslava Nováka

Rekonstrukce ulice Alešova v úseku mezi ulicemi Wolkerova – Jiráskova a v části ulice Vítězslava Nováka v úseku mezi ulicemi Kožíškova – Alešova.

Název projektu – investiční akce  Rekonstrukce částí ulic Alešova a Vítězslava Nováka,
Kdy a jak schválen orgány města (usnesení) Usnesením Z-031/12 vybrány tyto ulice k rekonstrukci (v rámci celkové studie rekonstrukce ulic v Úvalech. Usnesením č. Z – 081/012 zařazeny tyto ulice do I.etapy.
Náklady akce Celkem: 4 061 487 Kč včetně DPH – vlastní investice z prostředků z daně z nemovitosti.

Původně odhadované náklady: 5.646.198 Kč bez DPH (6.775.438, 01 Kč včetně DPH)

Předpokládaný termín
zahájení – červen 2014
dokončení stavby – 13.8.2014
Nositel projektu (odbor, osoba) Odbor investic a dopravy – Riegerova 897, Úvaly
Stručný popis Tato akce řeší rekonstrukci stávajícího uličního prostoru v ulici Alešova v úseku mezi ulicemi Wolkerova – Jiráskova a v části ulice Vítězslava Nováka v úseku mezi ulicemi Kožíškova – Alešova.
Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …) Ulice Vítězslava Nováka a Alešova jsou místní obslužné komunikace. Povrch silnic je původně asfaltový, nebo proveden postřikem asfaltovou emulzí ve velice špatném stavu a se zbytky asfaltových a dlážděných chodníků.

Navržená rekonstrukce uličního prostoru je vyvolána nevyhovujícím stavem stávajících povrchů, které jsou značně zdevastovány lokálními výtluky a opravami po výstavbě inženýrských sítí. Součástí stavby je provedení výměny stávajících konstrukcí vozovek a chodníků vč. obrub a odvodnění nové pozemní komunikace a chodníků. Situačně i výškově zůstává stavba v původních polohách. V ulici Vítězslava Nováka bude před křižovatkou s ulicí Kožíškova proveden stavební zpomalovací práh.

Rozpracovanost Vydáno stavební povolení ze dne 26. 11. 2012, čj. 150/ 61893/ 2012
Další dokumenty, přílohy, odkazy na server (studie, PD, zápisy z jednání, …) Koordinační situace zde ke stažení

Situace širších vztahů zde ke stažení