Revitalizace parkové plochy na ulici Jiráskova v Úvalech

Předmětem projektu je revitalizace parkové plochy na ulici Jiráskova v Úvalech. Dojde k ošetření stávajících dřevin a k výsadbě stromů a keřů. Na stávající vzrostlé stromy budou instalovány ptačí budky.

Název projektu – investiční akce Revitalizace parkové plochy na ulici Jiráskova v Úvalech
Kdy a jak schválen orgány města (usnesení) 1) 20.2.2018, R-82/2018 rada města schválilapodání žádosti o dotaci k realizaci revitalizace parkové plochy v ulici Jiráskova na MŽP, Národní program Životní prostředí

2) srpen 2018 – obdržení rozhodnutí o poskytnutí finančních prostředků ze SFŽP

3) 4.9.2018, R-358/2018 rada města schválila vyhlášení výběrového řízení a z důvodů neuzavření smlouvy o dílo opakovaně 15.1.2019 R-7/2019

Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí) Předpoklad celkových financí je 188 250 Kč bez DPH. Dotace činí 149 998 Kč a vlastní prostředky města 38 252 Kč
Předpokládaný termín  V. 2019
Nositel projektu (odbor, osoba) Odbor životního prostředí a územního rozvoje – Riegerova 897, Úvaly
Stručný popis Předmětem projektu je revitalizace parkové plochy na ulici Jiráskova v Úvalech. Dojde k ošetření stávajících dřevin a k výsadbě stromů a keřů. Na stávající vzrostlé stromy budou instalovány ptačí budky.
Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …) Předmětem je revitalizace  velmi cenné plochy zeleně uprostřed městské zástavby  nedaleko samotného centra města Úvaly. Parková plocha nese známky dlouhodobé absence odborné pěstební péče. Současný stav vegetačních prvků neumožňuje jeho plnohodnotné využití ani  dlouhodobě stabilní a udržitelné poskytování jednotlivých funkcí vázaných na  vlastní park.

Rozsah revitalizovaných zelených ploch je 1480m2, počet nově vysazených dřevin je 83ks. Počet ošetřených stromů je 8ks a 3ks ptačích budek

Realizací projektu dojde ke zvýšení funkční kvality a stability zeleně ve městě.

Rozpracovanost květen 2019
Další dokumenty, přílohy, odkazy na server Situace

Průvodní zpráva

Daniela Jahnová