Stavební úpravy objektu čp. 105

Stavební úpravy objektu čp. 105 v Úvalech ve Škvorecké ulici na městské sociální byty

Název projektu – investiční akce
Stavební úpravy objektu čp. 105 v Úvalech ve Škvorecké ulici
Kdy a jak schválen orgány města (usnesení)
Schváleno Radou města usnesením č. R-17/2014 ze dne 15. 1. 2014
Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí)
7.040.000 Kč – 9.385.000 Kč bez DPH (8.518.400 Kč – 11.355.850 Kč včetně DPH)
Předpokládaný termín
V závislosti na dotaci
Nositel projektu (odbor, osoba)
Odbor investic a dopravy – Riegerova 897, Úvaly
Stručný popis
Stavební úpravy objektu čp. 105 v Úvalech na objekt sociálního bydlení
Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …)
Stávající objekt obsahuje v přízemí původní stáje a patře několik sociálních bytů. Celkově je objekt naprosto dezolátním stavu, proto jsou nájemníci postupně vystěhováváni do jiných budov. Zastupitelstvo města se rozhodoalo mezi prodejem schátralého objektu nebo jeho nákladnou rekonstrukcí. Bylo rozhodnuto, že město sociální bydlení potřebuje a proto připraví rekonstrukci objektu a bude čekat na vhodnou dotaci.
Dne 15. 1. 2014 Rada města usnesením č. R-17/ 2014 schválila vystavení objednávky na zpracování studie rekonstrukce objektu čp. 105 ve Škvorecké ulici v Úvalech. Dne 10. 3. 2014 byla akce projednána na Výboru pro výstavbu – podkladem pro jednání byly dva návrhy variant. Dále byl podán požadavek na zpracování třetí varianty. Tato třetí varianta bude projednána na dalším jednání Výboru pro výstavbu.
Zadáním bylo prověření kapacitních možností objektu při jeho dalším využívání pro sociální bydlení. Požadavkem bylo navrhnout malometrážní byty (1+KK, 2+KK) s vlastním hygienickým zázemím pro každý byt. Z důvodu dohledu nad uživateli objektu byl požadován centrální vstup do objektu pro obě podlaží s vrátnicí.
Rozpracovanost
V současné době se zpracovává studie k objektu
Další dokumenty, přílohy, odkazy na server
Varianta 1 zde ke stažení