Svoz bioodpadu v roce 2019

Vážení občané,

počátkem března bude zahájena nová sezóna svozu bioodpadů v Úvalech. Budeme dodržovat stejný harmonogram jako v předchozím roce, svoz bioodpadů bude tedy zajišťován v sudých kalendářních týdnech ve středu a ve čtvrtek. První svoz se tak bude konat 6. a 7. března a následně s dvoutýdenním intervalem.

Tímto bychom Vás rádi požádali, abyste nejpozději do 5:00 h daného svozového dne umístili popelnici na bioodpad na chodník před Vaši nemovitost. Do nádoby nepatří směsný komunální odpad, pouze biologicky rozložitelný odpad včetně kuchyňských zbytků. Do nádoby nesmí být dávány kosti, maso, uhynulá zvířata, jedlé oleje, tekuté a kašovité zbytky jídel, kamení, písek, suť nebo celé větve. Zároveň bychom Vás chtěli požádat, abyste bioodpady nedávali do plastových pytlů, odpad se tak znehodnotí a nemůže být uložen na kompostárně.

Ti z Vás, co ještě nádobu na bioodpad nemají a chtěli by bioodpady třídit, kontaktujte prosím Technické služby města Úvaly na telefonu 281 091 522 a dohodnete si termín distribuce nádoby.