Upozornění na omezenou funkčnost nového systému Digitalizace stavebního řízení

Vážení klienti,

upozorňujeme, že od 1. 7. 2024 byl v souvislosti s nabytím účinnosti nového stavebního zákona spuštěn systém Digitalizace stavebního řízení (DSŘ). Systém není od svého spuštění plně funkční a vykazuje závažné vady, které brání řádnému podávání záměrů (Portál stavební správy) a jejich projednávání (Informační systém stavebních řízení).

Situaci řešíme  se správcem systému, kterým je výhradně Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), a které nese za celý systém DSŘ a jeho plnou funkčnost odpovědnost. Stavební úřad v tomto systému vystupuje jako uživatel a nemá tak možnost ovlivnit funkčnost systému.

Pokud se potýkáte při podávání žádostí podle nového stavebního zákona po 1. 7. 2024 s problémy, pracovníci zdejšího stavebního úřadu nejsou schopni zajistit správné fungování DSŘ, ani odpovídat na technické aspekty fungování systému.

Elektronické podání žádosti, nahrávání dokumentací, přehled o jednotlivých fázích řízení podaných po 1. 7. 2024 naleznete na Portálu stavební správy – portál stavebníka

vedení města