Úvaly v době koronaviru aneb novinky z města

Šířící se epidemie koronaviru (k dnešnímu dni je ve městě 66 Covid pozitivních spoluobčanů) doprovázená vládními omezeními má samozřejmě dopad i na život v našem městě.

Co teď děláme?

🏣👩‍🏫Škola:
od zítřka se na 14 dnů uzavírají školy, ale počítáme s tím, že uzavřeny mohou být (bohužel) déle. V současné době jsou pedagogové pro I. i II. stupeň připraveni na online výuku. Víme, že i na naší škole jsou děti, jejichž rodiny si nemohou dovolit mít doma počítač nebo dostatečně rychlý internet.

Město se proto se školou dohodlo, uvolnili jsme rezervy z rozpočtu města a pořídili jsme tak nové jednoduché notebooky 💻+ využijeme rezervy ve stávající technice a jsme tedy schopni zapůjčit tuto techniku do potřebných domácností, které již učitelé ve spolupráci s městem vytipovali. Součástí je i mobilní připojení od T-mobile.

🏣Školka zatím funguje normálně a i dvě kolegyně, které byly nemocné Covidem se úspěšně plně vyléčily.

👵🧓Senioři a pečovatelská služba:
Od tohoto týdne se zapojila městská policie 👮‍♂️👮‍♀️ do pomoci městské pečovatelské službě a začala tak po půl roce opět pomáhat s rozvozy jídel, léků, zajišťováním nákupů atd. V této fázi zatím pro klienty pečovatelské služby a DPS, od příštího týdne budou v případě potřeby svoje služby poskytovat i seniorům, kteří to budou potřebovat a zatím nejsou klienty pečovatelské služby.

🤱🙇‍♂️🤦‍♂️👨‍👨‍👧‍👦Rodiny v izolaci:
Víme, že se v Úvalech mohou vyskytnout i celé rodiny v izolaci, samoživitelky atd. Pokud budete kdokoli z vás potřebovat pomoc (nákupy, léky etc.), neváhejte a kontaktujte náš sociální odbor. Není to ostuda, naopak, od toho tady jsme!

🚛🚨🛰🚁Technické služby a úřad:
Museli jsme omezit úřední hodiny pro veřejnost, rozdělili jsme týmy na kritické infrastruktuře tak, aby se jejich členové nepotkávali (voda, odpady atd.), takže fungujeme dále normálně. Jsme pro vás dostupní na telefonu, mailu nebo můžete využít služeb našeho webu a elektronických služeb pro občany na Portálu občana.

⛔️Investiční akce:
Všechny rozjeté investiční akce zatím pokračují dál a pevně věříme, že se nestane nic, co by je zastavilo.

Držme si všichni palce, ať tuto dobu zvládneme koronaviru i vládě navzdory.

Pokud budete cokoli potřebovat, pište, volejte atd. na tel. 281 091 561,
podatelna@mestouvaly.cz

• Velmi rozumné a potřebné sdělení, zejména pro psychiku potřebných. Věřím, že všichni podpoří snahu vedení města a úřadu, školy, policie, sociálních služeb, díky Janurová