Velká dostavba základní školy – pozastavený projekt

Novostavba centrální části školského areálu s víceúčelovou halou, stravovacím provozem, speciálními učebnami, provozním a technickým zázemím, vč. přípojek a přeložek inženýrských sítí, zpevněných ploch v rámci areálu a úpravy povrchů v ulici Podhájí
Název projektu – investiční akce Velká dostavba areálu úvalské základní školy
Náklady projektu
cca 160 000 000 Kč včetně DPH – stavební náklady
Předpokládaný termín Práce na projektu zahájeny v roce 2004, termín realizace není určen
Nositel projektu (odbor, osoba) Odbor investic a dopravy

Projektant: A.LT

Stručný popis Nový objekt dostavby reaguje na nečitelný stav urbanistické struktury v bezprostředním okolí školy. Svoji orientací potvrzuje směr hlavního průjezdu náměstím. Odstoupením hmoty nové budovy za uliční čáru staré budovy se vytváří jasně vymezený, částečným zapuštěním chráněný předprostor školy v těsné vazbě na náměstí. Naproti tomu se plocha nástupního plata vysouvá před uliční čáru staré budovy školy a zvýrazňuje tak čitelnost nového nástupu do školního komplexu.

Nová budova doplňuje objekt školy o prostory hlavního vstupu, jídelny, tělocvičny a učeben. Integruje stávající budovy školního komplexu v jeden celek. Plní funkci centrálního distributora celého  školního areálu.

Navržena poloha a dispoziční řešení budovy umožňují jednoduché propojení původních budov školy téměř bez nutnosti většího zásahu do stávajících dispozic.

Školní areál lze jednoduše propojit s hlavním prostorem města – s náměstím Arnošta z Pardubic. Může se tak stát opravdovým kulturně vzdělávacím centrem obce se širokou škálou využití (slavnosti, koncerty, sportovní akce, divadlo, …)

Částečně zapuštěný multifunkční prostor školního dvora před novou budovou je hlavním venkovním prostorem školy. Je rozptylovou plochou před tělocvičnou, jídelnou a zároveň víceúčelovou plochou pro parkování.

V návaznosti na hlavní náměstí pokrývá kapacitní potřeby v případě pořádání větších (i mimoškolních) akcí využívajících prostorů jídelny a tělocvičny.

Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …)

Podrobně viz přiložená dokumentace. Dostavba obsahuje školní jídelnu s kuchyní (výjimka hygienika do konce roku 2007), tělocvičnu, protože škola nemá vlastní tělocvičnu a několik kmenových a odborných učeben.

Rozpracovanost stavební povolení, stavba nerealizována pro vysoké náklady a nejednoznačné názory na její využití
Další dokumenty, přílohy, odkazy na server  Projekt zde ke stažení