Výsadba doprovodné zeleně podél komunikace v ulici Dvořákova – Úvaly

Výsadba doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Dvořákova ve městě Úvaly.

Název projektu – investiční akce Předmětem projektu byla realizace doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Dvořákova ve městě Úvaly.
Kdy a jak schválen orgány města (usnesení)
Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí) Cena realizace vegetačních úprav celkem (bez DPH)   197 923,42 Kč
Projekt realizován 2017
Nositel projektu (odbor, osoba) Odbor životního prostředí, Renata Stojecová
Stručný popis Předmětem realizace projektu byla doprovodná zeleň podél rekonstruované komunikace v ulici Dvořákova ve městě Úvaly.

Stav tohoto prostoru neodpovídal svým vzhledem soudobým požadavkům na kvalitu veřejného prostoru takovéhoto významu.

Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …) Cílem projektu bylo zvýšit reprezentativní působení celého prostoru formou adekvátní výsadby vhodných typů vegetačních prvků („zeleně“). Navržené výsadby svým působení umocní architektonické a urbanistické vymezení této významné místní „spojnice“ a hlavního příjezdu do města. Navržené výsadby současně vnesou do prostoru téměř celoroční proměnlivost a lehkost a zvýší kvalitu i obyvatelnost celého tohoto veřejného prostoru.

Důraz je dále kladen na dlouhodobé snížení časových a finančních nároků pravidelné udržovací péče (tzv. extenzifikace udržovací péče) = po ujmutí rostlin a provedení nezbytné dokončovací a rozvojové péče (po-výsadbová péče), budou navržené vegetační prvky vyžadovat minimální nároky na pravidelnou udržovací péči oproti jiným typům vegetačních prvků.

Vymezení řešeného území a rozsah typů výsadeb je specifikován ve výkrese 01 NAVRŽENÉ ŘEŠENÍ – CELKOVÁ SITUACE.

BILANCE VEGETAČNÍCH ÚPRAV:

o Celkový počet navržených stromů: 8 ks
o Celkový počet navržených keřů: 120 ks.
o Celkový počet navržených trvalek (+ okrasné traviny, cibuloviny): 472 ks.
o Celková výměra navržených keřových záhonů: 30 m2.
o Celková výměra navržených záhonů trvalek a okrasných travin: 99 m2.

· z toho záhony: – pouze trvalkové: 55 m2.
– okrasných travin 44 m2.

o Celková výměra navržených ploch trávníků: 205 m2.
—————————————————————————–
Celková výměra vegetačních úprav: 334 m2

Rozpracovanost Projekt dokončen
Další dokumenty, přílohy, odkazy na server (studie, PD, zápisy z jednání, …) Připravenou dokumentaci si můžete stáhnout  zde, zdezde.