Výsadba doprovodné zeleně podél komunikace v ulici Škvorecká – Úvaly

Stav tohoto prostoru neodpovídal svým vzhledem soudobým požadavkům na kvalitu veřejného prostoru takovéhoto významu.
Název projektu – investiční akce Výsadba doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Škvorecká – Úvaly
Kdy a jak schválen orgány města (usnesení)
Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí) Cena realizace vegetačních úprav celkem (bez DPH)          163 457,07 Kč
Termín realizace 2017
Nositel projektu (odbor, osoba) Odbor životního prostředí, Renata Stojecová
Stručný popis Předmětem projektu byla realizace doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Škvorecká ve městě Úvaly.
Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …) Cílem návrhu bylo zvýšit reprezentativní působení celého prostoru formou adekvátní výsadby vhodných typů vegetačních prvků („zeleně“). Navržené výsadby svým působení umocní architektonické a urbanistické vymezení této významné místní „spojnice“ a jednoho z hlavních příjezdů do města. Navržené výsadby současně vnesou do prostoru téměř celoroční proměnlivost a lehkost a zvýší kvalitu i obyvatelnost celého tohoto veřejného prostoru.

Důraz byl dále kladen na dlouhodobé snížení časových a finančních nároků pravidelné udržovací péče (tzv. extenzifikace udržovací péče) = po ujmutí rostlin a provedení nezbytné dokončovací a rozvojové péče (po-výsadbová péče), budou navržené vegetační prvky vyžadovat minimální nároky na pravidelnou udržovací péči oproti jiným typům vegetačních prvků.

Vymezení řešeného území a rozsah typů výsadeb je specifikován ve výkrese 01 NAVRŽENÉ ŘEŠENÍ – CELKOVÁ SITUACE.

BILANCE VEGETAČNÍCH ÚPRAV:
o Celkový počet navržených stromů: 2 ks
o Celkový počet navržených keřů: 190 ks.
o Celkový počet navržených trvalek (+ okrasné traviny, cibuloviny): 290 ks.
o Celková výměra navržených keřových záhonů: 49 m2.
o Celková výměra navržených záhonů trvalek a okrasných travin: 75 m2.

· z toho záhony: – pouze trvalkové: 33 m2.
– okrasných travin: 41 m2

o Celková výměra navržených ploch trávníků: 306 m2
—————————————————————————-
Celková výměra vegetačních úprav: 430 m2

Rozpracovanost Projekt je dokončen
Další dokumenty, přílohy, odkazy na server (studie, PD, zápisy z jednání, …) Dokumentaci si můžete stáhnout: zde, zdezde.