Zahradně architektonické úpravy v okolí Zdravotního střediska Úvaly

Název projektu – investiční akce Zahradně architektonické úpravy v okolí Zdravotního střediska Úvaly
Kdy a jak schválen orgány města (usnesení) Projekt je připravován v rámci činnosti Odboru životního prostředí a územního rozvoje. V I.Q 2017 bude předložen ke schválení Komisi pro životní prostředí a radě města
Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí) Odhadované náklady na realizaci projektu činí:

cca 2 100 000,- Kč včetně DPH

Předpokládaný termín realizace  cca 2017 – 2018
Nositel projektu (odbor, osoba) Odbor životního prostředí, Renata Stojecová
Stručný popis Předmětem předloženého dokumentu je zpracování studie zahradně-architektonických úprav v okolí lokality „POLIKLINIKA ÚVALY“. Současný stav tohoto prostoru neodpovídá svým vzhledem soudobým požadavkům na kvalitu veřejného prostoru takovéhoto významu. Plocha je ve své funkci nedostatečná a nestabilní.
Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …) Tímto projektem je principiálně navrženo:

• rozdělení jednotlivých ploch, funkcí a provozu v předmětné lokalitě
  • způsob možného řešení zahradně-architektonických úprav lokality
  • vize výsledné (cílové) podoby lokality

Cílem návrhu je zvýšit funkční a reprezentativní působení celého prostoru tohoto významného veřejného prostoru lokalizovaného na hlavní městské rozvojové ose (městský parter) města Úvaly.

Navržené výsadby současně vnesou do prostoru téměř celoroční proměnlivost a lehkost a zvýší kvalitu i obyvatelnost celého tohoto veřejného prostoru. Navržené řešení klade důraz na psychologické působení zeleně na člověka a s tím související pozitivní aspekty a benefity.

Vize navrženého řešení (vlastní studie) je v souladu se strategickými principy rozvoje městské zeleně města Úvaly navržené v projektu ÚZEMNÍ STUDIE – GENEREL MĚSTSKÉ ZELENĚ MĚSTA ÚVALY (Štefl, Šteflová 2016) a věcně tak naplňuje systémový a koncepční rozvoj kvality veřejných prostor a zeleně města Úvaly.

Rozpracovanost Projekt je ve fázi přípravy dokumentace
Další dokumenty, přílohy, odkazy na server (studie, PD, zápisy z jednání, …) Připravenou dokumentaci si můžete stáhnout zde, zde, zde a zde.

Daniela Jahnová
referent - odpadové hospodářství, pozemky