Zásobník projektů města pro roky 2020 – 2024 schválen zastupitelstvem

Zásobník projektů města schválen, zvýší se některé poplatky a úvalské děti získají možnost chodit do nově budované školky v Květnici

Zastupitelstvo města Úvaly schválilo na svém zasedání v pondělí 9. prosince jednomyslně zásobník projektů Úval pro roky 2020 – 2024. Tento zásobník projektů jste mohli připomínkovat i vy, Úvalačky a Úvaláci. Zásobník projektů bude každoročně aktualizován. Odkaz na zásobník je přiložen k této zprávě.

Zastupitelé zatím neřešili navržené financování projektů, zejména pak případné zvýšení daně z nemovitosti nebo poplatek za novou výstavbu (a jeho výši). K těmto bodům se zastupitelé vrátí na některém z dalších svých zasedání v příštím roce.

Kromě zásobníku projektů byl schválen i rozpočet města na rok 2020 s celkovými příjmy a výdaji ve výši 169 miliony Kč. Hlavní investice v příštím roce půjdou do školství, dokončení výstavby sběrného dvora a do komunikací. Do investic a rekonstrukcí poputuje v příštím roce skoro 35 milionů Kč.

Město příští rok rovněž plánuje výrazně navýšit dotace do veřejné dopravy a vylepšit tak její dostupnost pro občany ze všech městských částí.

Příští rok přinese i některé neoblíbené věci. Po několika letech beze změn se zvýší poplatek za likvidaci odpadu (z 684 Kč na 924 Kč ročně za osobu), zdraží vodné a stočné (do konce dubna 113,36 Kč za kubík, od května pak cena díky změně DPH klesne na 108,44 Kč za kubík), seniorům nad 65 let naopak zlevní poplatky za druhého a dalšího psa.

Na základě dohody mezi Květnicí a Úvaly pak získají možnost rodiče, jejichž děti nebudou moci být přijaté do veřejné školky v Úvalech, zapsat své děti do nově budované mateřské školy v Květnici. Celkem bude moci do této školky chodit až 50 dětí z Úval (vše je samozřejmě limitované kapacitou školky, přednost mají květnické děti).