Zastupitelstvo dnes dalo zelenou výstavbě obchodního centra na Pražské

Po několika letech dohadů a nezbytných úprav územního plánu dnes dalo zastupitelstvo města zelenou výstavbě obchodního centra na Pražské.
Těšit se můžete na LIDL a na další obchody.
Oproti původním plánům z roku 2018 obchodní centrum více zezelená – přibude uliční zeleň, zelený val oddělující centrum od obytné zástavby, zůstane zachována velká část stromové aleje na vjezdu do Úval a zůstane zachovaný i keřový porost lemující silnici I/12. Osvětlení obchodního centra bude provedené tak, aby nevyvolávalo světelný smog a mezi 23:00 – 04:30 bude zcela zhasnuté.
Materiály budov, zejména ty orientované směrem k Pražské ulici budou v dřevěném dekoru.
Součástí vybudování obchodního centra budou i přístupové chodníky z města a autobusové zastávky přímo v areálu.
V celém centru bude zasakovací dlažba, střecha objektu B bude zelená a na střeše objektu A bude sluneční elektrárna.
Součástí areálu pak bude i dobíjecí stanice pro elektromobily.
Investor by chtěl výstavbu zahájit ještě letos.
Petr Borecký, starosta