Zvažujeme otevření mateřské školy od 4. května 2020

Milí rodiče, uvědomujeme si, že omezení, která v naší zemi platí v souvislosti s koronavirem, mají negativní dopad na fungování společnosti.

Jedním z těchto negativních dopadů je i dopad na sociální rozvoj a vazby našich dětí. V souvislosti s rozvolňováním omezujících opatření, která oznámila vláda ČR, město Úvaly coby zřizovatel zvažuje a připravuje otevření mateřské školy v Úvalech od pondělí 4. května 2020.

Školka bude samozřejmě otevřena za zpřísněných hygienických opatření, která budou obnášet následující pravidla:

• pravidelná dezinfekce tříd a společných prostor
  • děti budou muset nosit ve společných prostorách (mimo prostor třídy a zahrady) roušky
  • budeme vyžadovat čestné prohlášení o bezinfekčnosti dětí i členů rodiny a prohlášení, že nebyla žádnému členu rodiny bydlícím ve společné domácnosti nařízena karanténa

Tato pravidla mohou být doplněna nebo zpřísněna dle nařízení MŠMT a Ministerstva zdravotnictví ČR, která budou vydána do konce dubna 2020.

Vnímáme, že rodiče mohou mít obavu své dítě za stávající situace do školky dávat. Proto potřebujeme nejpozději do 21.4.2020 vědět, jaký je reálný zájem o docházku vašich dětí do školky, abychom dle vašeho zájmu mohli rozhodnout o termínu a podmínkách znovuotevření školky.

Prosíme, abyste k vašemu rozhodnutí přistoupili velmi zodpovědně a své stanovisko poslali na oficiální e-mail školky (info@mskollarova.cz) nebo jej napsali ředitelce školky pomocí SMS na číslo 739 631 687.

Petr Borecký, starosta
Dana Poláková, předsedkyně školské komise