III/01214 Úvaly u Prahy, průtah – úsek č.1

Úsek č.1 řeší rekonstrukci pozemní komunikace III/01214 v ul. Pražská, která prochází městem Úvaly u Prahy, spolu s přidruženým uličním prostorem – chodníky, autobusová nástupiště a záliv, parkovací a odstavná stání, veřejné osvětlení, dešťová kanalizace atd.

Název projektu – investiční akce

III/01214 Úvaly u Prahy, průtah – úsek č.1

Kdy a jak schválen orgány města (usnesení)

Navržená DSP bude projednávána na Komisi pro výstavbu, územní plánování a investice

Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí)

30 mil. Kč

Předpokládaný termín

Realizace koncem roku 2018 při schválení dotace

Nositel projektu (odbor, osoba)

Odbor investic a dopravy – Riegerova 897, Úvaly

Stručný popis

Přemostění silnice I/12 v úseku ulice Lužická

Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …)

Odstraňovací práce budou omezeny na odstranění stávajících vozovkových souvrství (SO 101), spolu s okolním terénem (SO 111), chodníkových konstrukcí, vjezdů, sjezdů, vstupů a vchodů (SO 121) a dílčích prvků těchto konstrukcí. Stavbou budou zasaženy i některé náletové křoviny a ve výjmečných případech vzrostlé stromy, které budou pokáceny (SO 001) a budou odstraněny stávající schodiště.
Rekonstrukce pozemní komunikace III/01214 (úsek č.1) se bude realizovat v úseku ohraničeném hranicí stykové křižovatky silnic II/101 a III/01214 a přejezdem ČD (trať Kolín – Praha).
Rekonstrukce se zaměřuje především na výměnu vozovkového souvrství a obrusných vrstev silnice III/01214, dále na obnovu přilehlého uličního prostoru (nové a rekonstruované úseky chodníku, výstavbu gabionové zdi, parkovací zálivy – podélná a kolmá stání, autobusové zastávky a nástupiště, veřejné osvětlení a dešťovou kanalizaci). Snahou návrhu je rovněž zlepšení stávajícího řešení dopravy v klidu a obnova zeleně.

Rozpracovanost

DSP

Další dokumenty, přílohy, odkazy na server

situace