Stavební úpravy základní školy budovy „C“

Název projektu – investiční akce Stavební úpravy základní školy budovy „C“
Kdy a jak schválen orgány města (usnesení) Schváleno Zastupitelstvem města usnesením č. Z – 68/2014 ze dne 19. 6. 2014
Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí) 18 481 300 Kč včetně DPH

celková výše přiznané dotace je 10 113 000 Kč, vlastní náklady 8 368 300 Kč

Dotační fond: Ministerstvo financí

Předpokládaný termín Realizace 09/2014 – 12/2014
Nositel projektu (odbor, osoba) Odbor investic a dopravy – Riegerova 897, Úvaly

Projektant: A.LT architekti v.o.s., Ing. arch. Miroslav Hofman

Stručný popis Stavební úpravy základní školy budovy „C“ – rekonstrukce šaten a tříd
Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …) Jedná se o Základní školu v Úvalech pro 1. a 2. stupeň. Škola je ze tří objektů, A, B a C. Část budovy „C“ prošla přestavbou v průběhu roku 2011. Tento projektový záměr se zabývá prostory, které budou adaptovány pro nové využití základní školy. Předmětem této rekonstrukce je 1.PP, 1.NP, 2.NP a 3.NP. Za hlavním vstupem v 1.PP jsou navrženy šatny pro 320 žáků. Jsou to čtyři průchozí kóje (z tzv. špinavé – vstupní zóny do tzv. čisté zóny- výukové), každá pro 80 žáků s uzamykatelnými šatními skříňkami. Prostor šaten je rozšířen na úkor zázemí učebny dílen. Dále je součástí rekonstrukce učebna dílen se skladem a kabinetem. Stávající sklad v budově „B“ bude využit jako šatna pro cca 94 žáků, kde byla zrušena jedna místnost WC. Na rekonstrukci šaten, navazuje v 1.PP chodba s výukovou částí s učebnami, rekonstruovanými WC pro žáky, dvěma kabinety a pracovnou psychologické poradny. V 1.NP navazují na chodbu WC žáků, učebny, kabinet a sborovna. Ve 2.NP je řešena pouze úprava povrchů a vytápění stávajících schodišť. Ve 3.NP navazuje na schodiště nová místnost s nově řešeným vytápěním, zařizovacími předměty a akustickým sádrokartonovým podhledem.
Rozpracovanost Dokončeno, zkolaudováno v lednu 2015.
Další dokumenty, přílohy, odkazy na server návrh šaten

návrh 1.PP

návrh 1.NP