Výstavba nové svazkové dvoustupňové základní školy na Slovanech

Cílem tohoto projektu je výstavba zcela nové dvoustupňové základní školy s kapacitou 600 žáků. Investorem této akce je Svazek obcí Povýmolí (Úvaly, Květnice, Dobročovice, Zlatá, Hradešín, Přišimasy). Obec Sibřina v roce 2019 z projektu odstoupila.
Název projektu – investiční akce Výstavba nové svazkové dvoustupňové základní školy na Hostíně
Kdy a jak schválen orgány města (usnesení) Usnesení rady města MR-1289-2015 ze dne 14.4.2015

Usnesení rady města MR-2181-2016 ze dne 14.6.2016

Usnesení zastupitelstva Z-18/2016 ze dne 18.2.2016

Usnesení zastupitelstva Z-68/2016 ze dne 23.6.2016

Usnesení komise pro výstavbu a investice ze dne 11.1.2017

Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí) Náklady na projektovou dokumentace – 13 000 000 Kč včetně DPH

Předpokládané celkové výdaje na stavební práce:       670.000.000 Kč včetně DPH

Předpokládaný termín Jedná se o finančně a časově náročný projekt realizace výstavby objektů zcela nové základní školy na pozemku jihovýchodně od silnice II/101 – Škvorecká. Tento pozemek je určen k zástavbě školou na základě územní studie projektu Hostín z roku 2008. Původně navrhované umístění nové školy u ulice Polská bylo změněno kvůli nesouhlasu vlastníků sousedících nemovitostí v této ulici se stavbou školy.

Zahájení realizace projektu:  2016

Ukončení fyzické realizace projektu: 2021 – 2023

Nositel projektu (odbor, osoba) Odbor investic a dopravy – Riegerova 897, Úvaly
Dobrovolný svazek obcí Povýmolí
Stručný popis Cílem tohoto projektu je výstavba zcela nové dvoustupňové základní školy s kapacitou 600 žáků. Investorem této akce je Svazek obcí Povýmolí (Úvaly, Květnice, Dobročovice, Zlatá, Sibřina, Přišimasy).
Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …) Cílem projektu výstavby nové základní školy je systémové řešení nedostatku kapacit míst v základním školství v regionu Úvalsko. Realizace nové školy uspokojí spolu se stávající základní školou na Náměstí Arnošta z Pardubic potřeby pro cca 12 000 obyvatel regionu (zahrnuje i okolní obce).
Rozpracovanost Vydání územního rozhodnutí (červen 2020)
Další dokumenty, přílohy, odkazy na server (studie, PD, zápisy z jednání, …) Projektová dokumentace pro ÚR je ke stažení zde.

Architektonická studie ke stažení zde.
(Původní návrh situovaný k ulici Polská je zde ke stažení)

Prezentace projektu školy zde ke stažení

Odhad nákladů na výstavbu zde ke stažení

Stavební program ke stažení zde.

Záznam z veřejné diskuse k původnímu projektu školy u ulice Polská ze dne 17.10.2016 k dispozici zde